Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Garanti ve İade Koşulları

Ürün Değişim, İptal ve İade Şartları Nelerdir ?

Online Satış Platformumuz ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için  musterihizmetleri@urbancare.com adresine e-mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

  • urbancare.com.tr'dan yaptığınız alışverişlerinizde, mevzuat gereği Cayma Hakkınızı ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 güniçerisinde kullanabilirsiniz. Ancak belirtmek isteriz ki, iade işlemlerinin başlaması için iade etmek istediğiniz ürünün cayma hakkınızı kullandığınız tarihten itibaren 14 güniçinde Şerifali Mahallesi Türker Caddesi Beyit Sokak No:41 Y.Dudullu-İstanbul Türkiye  adresimize ulaşması gerekmektedir.

 

  • Online saş sitemizden satın aldığınız ürünlerin değişimi yapılmamaktadır. .

 

  • İade işlemlerinde; iade etmek istediğiniz ürünün ambalajının/paketinin açılmamış/kullanılmamış, hasar görmemiş, barkodunun zedelenmemiş, kopmamış olması gerekir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri orijinal kutusu ve tüm aksesuarları ile göndermelisiniz. Satılabilirliğini kaybetmiş ve hijyen özellikleri bozulmuş ürünler (vakumlu/jelatinli ambalajı açık/yırtık ürünler), tek kullanımlık, hızlı bozulan, son kullanma tarihi geçme olasılığı taşıyan ürünler, tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler, iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler , tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.  Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Tarafımıza ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir.

 

  • Satın alma esnasında promosyona hak kazanılmış ise, satışa konu edilmiş ürünün veya verilen siparişin mütemmim cüz’ü niteliğindeki promosyon ürünü, ürünün asıl faturasını ve kargo teslim tutanağı örneğini şirketimize ulaştırmanız gerekmektedir. Promosyon ürün iade edilmez ise, normal satışa konu edilerek müşteriye fatura edilir ve isabet eden bedel tahsil edilir. Tarafımıza ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde işleminiz başlatılır.

 

  • Kozmetik ve kişisel bakım ürünleriambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

  • İade etmek istediğiniz ürünlerinizi, doldurduğunuz e-arşivle ve iade onay koduyla yapacağınız iade işlemlerinizde, para iadeniz daha çabuk yapılabilecektir.

 

  • İade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce, online satış sitemizde yer alan “Değişim ve İade Formu”nu doldurmanız ,ürünü faturası ile birlikte Aras Kargo, Sürat Kargo veya MNG kargo ile aşağıda yer alan adrese göndermeniz gerekmektedir. Ürün iadelerinde kargo ücreti müşteriye ait olmaktadır.

Adres : Şerifali Mahallesi Türker Caddesi Beyit Sokak No:41 Y.Dudullu İstanbul-Türkiye

  • İade ettiğiniz ürünle ilgili tüm işlemler, ürününüz yukarıdaki Selen Kozmetik A.Ş adresine ulaştıktan sonra 48 saat içinde başlatılır ve 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. İade süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler SMS ve e-posta gönderilerek yapılır. İade tutarınızın ekstrenize yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermekte ve bu süre 3-7 iş günü arası sürebilmektedir.

 

  • Üye olarak sipariş verdiğiniz takdirde ; "Siparişlerim"de yer alan ilgili sipariş detayında, iadesini talep ettiğiniz ürünlerinizin iade durumlarına ait detay bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

  • Siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ilk 30 dakika içinde hesabınız üzerinden iptal edebilirsiniz. Bu süreden sonra iade yapabilmek için siparişinizin uygunluğunu öğrenmek için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.